زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

پاسخ سوال های خود را در این قسمت بگیرید؟

بسیار ساده‌ است! فارکس یک بازار جهانی‌ست که می‌توانید دو ارز از دو کشور مختلف را در برابر هم معامله کنید.

برای مثال فرض کنید که شما در کشور انگلیس ساکن بوده و قصد سفر به کشور آمریکا را دارید. تمام پول و دارایی شما در حال حاضر پوند انگلیس است. اما برای هزینه و خرج کردن در بازار آمریکا نیاز به دلار آمریکا دارید. حال چاره کار شما چیست؟ در یک روش سنتی این امکان برای شما وجود دارد تا به یک صرافی در انگلیس و یا حتی آمریکا مراجعه کرده و پوند خود را با پرداخت کارمزد به دلار آمریکا تبدیل کنید. سؤال اینجاست که آیا این روش تنها راه‌حل برای شما است؟

پاسخ خیر است. بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌حل برای چنین منظوری بازار فارکس است. البته در معاملات و تبدیل‌های کم شاید رجوع به بازار فارکس آن هم برای یکی دو بار منطقی نباشد، اما وقتی صحبت از میلیون‌ها یا میلیاردها دلار تبدیل ارزهای فیات به هم می‌شود، عملاً صرافی‌ها نمی‌توانند به شما کمک کنند. برای این منظور تنها راه‌حل فارکس است و دیگر راهی برای استفاده از صرافی‌ها وجود ندارد.

بازار فارکس یک بازار بین‌المللی برای تبدیل پول کشورهای مختلف به هم است. اگر یورو در دست دارید و تمایل دارید که آن را به دلار تبدیل کنید، با چند کلیک در بازار فارکس این امکان را خواهید داشت. بزرگترین بانک اروپا برای تبدیل میلیاردها یورو به دلار آمریکا تنها نیاز به چند کلیک ساده در این بازار دارد. بنابراین در تعریف اصلی فارکس یک بازار بین‌المللی کاربردی برای تبدیل پول‌ها به هم است. استفاده از آن برای سرمایه‌گذاری و ترید نیز یکی از مزیت‌های آن است.