زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

قیمت نفت بالاتر می رود زیرا افت شدید ذخایر نفت خام آمریکا بیشتر از نگرانی های تقاضای چین است

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/09/02
قیمت نفت بالاتر می رود زیرا افت شدید ذخایر نفت خام آمریکا بیشتر از نگرانی های تقاضای چین است

قیمت نفت روز چهارشنبه افزایش یافت زیرا داده‌ها نشان می‌دهد که کاهش بیش از حد انتظار نفت خام آمریکا در هفته گذشته بر نگرانی‌ها در مورد کاهش تقاضای سوخت از سوی چین در بحبوحه تشدید محدودیت‌های COVID-19 غلبه کرده است.
بهای معاملات آتی نفت برنت با 27 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 88.63 دلار در هر بشکه در ساعت 719 به وقت گرینویچ رسید، در حالی که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 25 سنت یا 0.3 درصد افزایش به 81.20 دلار در هر بشکه رسید. هر دو قرارداد معیار در روز سه‌شنبه حدود 1 درصد افزایش یافت زیرا امارات متحده عربی، کویت، عراق و الجزایر اظهارات وزیر انرژی عربستان سعودی مبنی بر اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان اوپک پلاس، در نظر ندارند افزایش نفت را تقویت کنند، افزایش یافت. خروجی نشست بعدی اوپک پلاس برای بررسی تولید در 4 دسامبر. به گفته منابع بازار، داده‌های موسسه امریکن پترولیوم نشان داد که ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 18 نوامبر حدود 4.8 میلیون بشکه کاهش یافت.
تحلیلگرانی که در نظرسنجی رویترز شرکت کردند به طور میانگین انتظار کاهش 1.1 میلیون بشکه ای از ذخایر نفت خام را داشتند. ذخایر تقطیر شامل نفت گرمایشی و سوخت جت، در مقایسه با انتظارات تحلیلگران برای کاهش 600000 بشکه ای، حدود 1.1 میلیون بشکه افزایش یافت. ابهام در مورد اینکه روسیه چگونه به برنامه های کشورهای گروه هفت (G7) برای محدود کردن قیمت نفت روسیه پاسخ خواهد داد، از بازار حمایت کرد.
یک مقام ارشد وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه گفت که سقف قیمت به زودی اعلام می شود و احتمالاً چند بار در سال تعدیل می شود. استفان اینس، شریک مدیریت دارایی SPI در یادداشتی گفت: «تجار از نزدیک صادرات روسیه را زیر نظر دارند و به دنبال این هستند که تا چه حد ممکن است فروش خارجی این کشور را در اقدام تلافی جویانه کاهش دهند، که می تواند افزایشی برای قیمت نفت باشد. تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets گفت در همین حال، چین، بزرگترین واردکننده نفت خام، با افزایش موارد ابتلا به کووید دست و پنجه نرم می کند که نگرانی ها در مورد اقتصاد این کشور را عمیق تر کرده است و ممکن است به محدود کردن افزایش قیمت نفت ادامه دهد. اواخر روز سه‌شنبه، مرکز مالی شانگهای قوانین را برای افرادی که وارد شهر می‌شوند تشدید کرد در حالی که پکن پارک‌ها و موزه‌ها را تعطیل کرد.
تنگ گفت که معامله گران همچنین پیش از انتشار صورتجلسات فدرال رزرو ایالات متحده از جلسه سیاستگذاری ماه نوامبر خود در ساعت 1900 GMT محتاط هستند. تنگ گفت: «انتظار می‌رود فدرال رزرو نشانه کاهش سرعت افزایش نرخ باشد، اما هرگونه تکرار تعجب‌برانگیز جنگ‌طلبانه بر احساسات تأثیر می‌گذارد، دلار آمریکا را بالا می‌برد و قیمت‌های کالاها را تحت فشار قرار می‌دهد».