زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

زلنسکی نسبت به حملات بیشتر روسیه هشدار داد

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/09/07
زلنسکی نسبت به حملات بیشتر روسیه هشدار داد

رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که روسیه در حال "برنامه ریزی حملات جدید" به کشورش است و از نیروهای دفاعی و شهروندان خواست تا برای مقاومت در برابر فشار یک هفته جدید در شبکه برق در میان دمای یخبندان آماده باشند.

منبع تغذیه
زلنسکی در سخنرانی ویدئویی شبانه خود در روز یکشنبه گفت: "ما می‌دانیم که تروریست‌ها در حال برنامه‌ریزی حملات جدید هستند. ما این را به درستی می‌دانیم." و تا زمانی که آنها موشک دارند، متأسفانه آرام نخواهند شد.»
در کیف، برف بارید و دمای هوا در اطراف یخبندان روز یکشنبه در نوسان بود، زیرا میلیون ها نفر در پایتخت اوکراین و اطراف آن با اختلال در تامین برق و گرمایش مرکزی ناشی از امواج حملات هوایی روسیه دست و پنجه نرم می کردند.
مقامات شهری گفتند که کارگران در آستانه تکمیل بازسازی برق، آب و گرما بودند، اما مصرف بالا به معنای برخی خاموشی ها بود.
زلنسکی از ویتالی کلیچکو، شهردار کیف انتقاد کرد و گفت که او به اندازه کافی برای کمک به ساکنان تحت محاصره انجام نداده است. کلیچکو، بوکسور حرفه ای سابق، پاسخ داد و گفت که این انتقاد در بحبوحه کارزار نظامی روسیه بیجا بود.

میدان نبرد
ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین در به روز رسانی روزانه خود در روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای اوکراینی حملات روسیه را در چندین منطقه از جمله باخموت و آودیوکا در منطقه دونتسک در 24 ساعت گذشته دفع کرده اند. ستاد کل ارتش اوکراین افزود که نیروهای اوکراین روز شنبه شش واحد تجهیزات نظامی از انواع مختلف را منهدم کردند و حدود 30 نظامی در منطقه شهر انرودار اشغالی، جایی که بسیاری از کارگران نیروگاه هسته ای زاپوریژژیا در آن زندگی می کنند، مجروح شدند.رئیس شرکت دولتی انرژی هسته‌ای اوکراین گفت نشانه‌هایی وجود دارد که نیروهای روسی ممکن است برای ترک نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhia که در ماه مارس تصرف کردند آماده شوند.
اداره منطقه تحت حمایت روسیه گفت که نیروگاه هسته ای تحت کنترل روسیه باقی مانده است.
رویترز نتوانست گزارش های میدان نبرد را تأیید کند.
پنتاگون در حال بررسی پیشنهاد بوئینگ (NYSE: BA ) برای تامین بمب‌های دقیق و ارزان قیمت به اوکراین است که بر روی راکت‌های موجود نصب می‌شود و به کی‌یف اجازه می‌دهد تا در حالی که غرب برای برآوردن تقاضا برای تسلیحات بیشتر تلاش می‌کند، عقب‌تر از خطوط روسیه حمله کند.

خاطرات قحطی
اوکراین کرملین را به احیای تاکتیک های «نسل کشی» یوزف استالین متهم کرده است در حالی که کیف قحطی دوران شوروی را گرامی می داشت که میلیون ها اوکراینی را در زمستان 1932-1933 کشت.

صادرات غلات
الکساندر کوبراکوف وزیر زیرساخت اوکراین گفت: صادرات غلات اوکراین در ماه نوامبر به 3 میلیون تن نخواهد رسید زیرا روسیه تلاش کرد بازرسی کشتی ها در بنادر را محدود کند. کوباکوف در صفحه فیس بوک خود (NASDAQ: META ) گفت که در ماه اکتبر، حدود 4.2 میلیون تن غله بنادر اوکراین را ترک کرده است.