زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

آنچه بازارها را متحول می کند بازگشایی چین، عقب نشینی اوپک پلاس، شوک درآمدی فاکسکان

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/09/15
آنچه بازارها را متحول می کند بازگشایی چین، عقب نشینی اوپک پلاس، شوک درآمدی فاکسکان

دارایی های چین با افزایش شتاب بازگشایی این کشور به پرواز در می آیند. پس از آنکه اوپک پلاس سهمیه های تولید خود را بدون تغییر باقی گذاشت، با اجرایی شدن تحریم های اروپا بر نفت خام و محصولات روسیه، قیمت نفت نیز افزایش یافت. سهام در حال کاهش است و تامین کننده اپل فاکسکان گزارش داده است که در ماه نوامبر درآمد ماهانه 29 درصد کاهش یافته است. نظرسنجی غیرتولیدی ISM جزئیات بیشتری را به گزارش بازار کار اضافه می‌کند که حاوی فشارهای سرسختانه تورمی است و ارز دیجیتال علیرغم نگرانی‌های مداوم در مورد صرافی جنسیس، بهبود خود را گسترش می‌دهد. در اینجا چیزی است که باید در بازارهای مالی در روز دوشنبه، 5 دسامبر بدانید.

1. بازگشایی چین
دارایی های چین دوباره به شدت افزایش یافت و قیمت کالاهای صنعتی را بالا برد، زیرا شهرهای بیشتری از کاهش اقدامات بهداشت عمومی خود خبر دادند و این باور را تقویت کرد که این کشور در مورد بازگشایی اقتصاد خود جدی است. یوان فراساحلی در برابر دلار تا سطح 7 صعود کرد و به بالاترین سطح خود در دو ماه و نیم گذشته رسید. شاخص های ضعیف بازار سهام، به ویژه Hang Seng TECH ، دوباره افزایش یافت، در حالی که قیمت نفت خام و سنگ آهن به شدت افزایش یافت، که دومی نیز به افزایش جدید در سهام معدن کمک کرد. در آخر هفته، شانگهای و هانگژو همسایه‌اش هر دو محدودیت‌های خود را کاهش داده‌اند، در حالی که کارشناسان مرکز کنترل بیماری‌های چین گفتند که این کشور باید آزمایش‌های آنتی‌ژن سریع را بپذیرد و اجازه دهد افراد مبتلا به عفونت‌های خفیف از خانه جدا شوند.

2. افزایش نفت در اخبار چین. تحریم نفتی روسیه اجرایی شد
سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش به رهبری روسیه سهمیه‌های تولید فعلی خود را برای یک ماه دیگر تمدید کردند، در شرایطی که عدم قطعیت بالا ناشی از جریان‌های خبری متناقض از نقاط مختلف جهان بود. چشم انداز آزادسازی تقاضای متوقف شده در چین در معاملات یک شبه در آسیا و اروپا دست بالا را به دست آورد و قیمت آتی نفت خام آمریکا را با 2.6 درصد افزایش به 82.07 دلار در هر بشکه و معاملات آتی برنت با 2.6 درصد افزایش به 87.83 دلار در هر بشکه در 06 افزایش داد. با این حال، خطر رکود اقتصادی در ایالات متحده و اروپا همچنان بر روی تقاضا باقی می ماند، در حالی که اثرات تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت روسیه که از روز دوشنبه اجرایی می شود، نامشخص است. اتحادیه اروپا به همراه شرکای خود در G7 همچنین ممنوعیت ارائه خدمات مهم حمل و نقل و بیمه به حامل های نفت روسیه را اعمال کرده است، مگر اینکه قیمت محموله زیر 60 دلار در هر بشکه باشد. روسیه تکرار کرد که به هیچ یک از خریدارانی که به "کلاه" G7 پایبند باشند، فروش نخواهد داشت.

3. سهام تنظیم شده برای باز کردن پایین تر. تمرکز اپل پس از به‌روزرسانی Hon Hai
بازارهای سهام ایالات متحده پس از آن که گزارش قوی‌تر از حد انتظار بازار کار در ماه نوامبر یک بررسی واقعی را برای کسانی که معتقد به پایان سریع افزایش نرخ بهره فدرال رزرو هستند، ارائه کرد، با کاهش باز خواهند شد.
تا ساعت 06:25 به وقت شرقی، معاملات آتی داوجونز 139 واحد یا 0.4 درصد کاهش یافت، در حالی که معاملات آتی S&P 500 به میزان مشابهی کاهش یافتند و معاملات آتی نزدک 100 0.2 درصد کاهش یافتند. سهام‌هایی که احتمالاً بعداً مورد توجه قرار می‌گیرند شامل اپل (NASDAQ: AAPL ) می‌شود، پس از اینکه سازنده قراردادی Hon Hai Precision (TW: 2317 ) - مستعار Foxconn - گفت که درآمد آن در ماه نوامبر نسبت به اکتبر به دلیل اختلال شدید در فعالیت‌هایش 29 درصد کاهش یافته است. - شهر آیفون در ژنگژو نامیده می شود، جایی که کارگران علیه شرایط قرنطینه قیام کردند. به نظر می‌رسد اعتراضات گاهی خشونت‌آمیز عاملی کلیدی در کناره‌گیری پکن از اجرای سخت‌گیرانه سیاست‌های «صفر کووید» بوده است. اپل که توسط وال استریت ژورنال گزارش شده بود به برنامه هایی برای انتقال تولید به خارج از چین در آخر هفته چشم دوخته بود، در پیش از بازار ثابت بود.

4. ISM غیر تولیدی، سفارشات کالاهای بادوام. رکود خرده فروشی در منطقه یورو
نظرسنجی غیر تولیدی موسسه مدیریت عرضه ، به دنبال گزارش بازار کار در روز جمعه که نشان داد کمبود نیروی کار فشارهای تورمی را بسیار دست نخورده نگه می‌دارد ، سلامت بخش خدمات کلیدی را بیشتر روشن خواهد کرد . تحلیلگران انتظار دارند که شاخص مدیران خرید ISM از 54.4 به 53.3 کاهش یابد، سطحی که همچنان نشان دهنده نرخ ثابتی از گسترش است. شاخص‌های فرعی اشتغال و قیمت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود که مورد دوم هنوز به رکورد بالایی نزدیک است. در جاهای دیگر، همچنین داده‌های سفارشات کارخانه‌ها و کالاهای بادوام برای ماه اکتبر و شاخص روند اشتغال هیئت کنفرانس وجود خواهد داشت. داده‌های یک شبه منطقه یورو به‌طور قابل‌پیش‌بینی بدی بود، با کاهش 1.8 درصدی خرده‌فروشی در منطقه یورو در اکتبر و PMI نوامبر که منطقه ارز واحد را به وضوح در قلمرو انقباضی تأیید کرد.

5. بازیابی کریپتو علیرغم نگرانی های Genesis گسترش می یابد
قیمت ارزهای دیجیتال در معاملات آخر هفته با وجود افشاگری‌ها و تفسیرهای جدید که همچنان طبقه دارایی را در نوری نامطلوب نشان می‌داد، انعطاف‌پذیر بود. فایننشال تایمز گزارش داد که گروه تجاری دارایی دیجیتال جنسیس و شرکت مادر آن، گروه ارز دیجیتال بری سیلبرت، به مشتریان صرافی دوقلوهای وینکلووس جمینی 900 میلیون دلار بدهکار هستند. انصراف‌ها از Genesis و برنامه Gemini's Earn، پروژه وام‌دهی شاخص آن، به مدت سه هفته به حالت تعلیق درآمده است و نشانه‌های کمی از لغو این تعلیق وجود دارد. در جای دیگر، سام بنکمن-فرید، که سقوطش باعث دردسر شد، همچنان به دردسر می‌پرداخت، و در مصاحبه‌های خود با FT و WSJ ادعاهای ناآگاهی درباره وضعیت واقعی امور در FTX و شرکت وابسته به صندوق تامینی آن، Alameda Research را دوچندان کرد. با این وجود بیت کوین برای اولین بار در سه هفته گذشته به بالای 17000 دلار رسید، در حالی که آلت کوین ها نیز بهبود خود را گسترش دادند.