زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

PMI دسامبر نشان می دهد که احتمالا تاریک ترین روزها برای کارخانه های منطقه یورو به پایان می رسد

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/10/12
PMI دسامبر نشان می دهد که احتمالا تاریک ترین روزها برای کارخانه های منطقه یورو به پایان می رسد

یک نظرسنجی در روز دوشنبه نشان داد که رکود در فعالیت های تولیدی منطقه یورو احتمالاً با شروع بهبود زنجیره های تامین و کاهش فشارهای تورمی از سطح خود عبور کرده است که منجر به بهبود خوش بینی در بین مدیران کارخانه ها شد.
شاخص نهایی مدیران خرید (PMI) S&P Global (NYSE: SPGI ) در دسامبر از 47.1 نوامبر به 47.8 افزایش یافت که با قرائت اولیه مطابقت داشت، اما همچنان زیر 50 علامت جداکننده رشد از انقباض است. شاخصی که تولید را اندازه‌گیری می‌کند، که به PMI ترکیبی مربوط به روز چهارشنبه تغذیه می‌شود و به‌عنوان معیار خوبی برای سلامت اقتصادی دیده می‌شود، نیز به 47.8 رسید که نسبت به نوامبر 46.0 بالاتر بود، که هفتمین ماه خود را با نرخ زیر 50 نشان می‌دهد، اما بالاترین میزان از ژوئن را نشان می‌دهد. داده های نهایی به دلیل فصل تعطیلات زودتر از حد معمول در ماه گذشته جمع آوری شد.
کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد بازرگانی در S&P Global Market Intelligence، گفت: «دومین کاهش ماهانه متوالی در نرخ از دست دادن تولید کارخانه، با شروع سال جدید، بخش تولیدی تحت محاصره را تشویق می کند.
چشم‌اندازها در میان نشانه‌هایی از بهبود زنجیره‌های تامین و کاهش محسوس فشارهای تورمی و همچنین کاهش نگرانی‌ها در مورد بحران انرژی در منطقه، تا حدی به لطف کمک‌های دولت، روشن شده است.
در حالی که زیرشاخص‌های قیمت نهاده و تولید بالا ماندند، اما هر دو به طور قابل‌توجهی کاهش یافتند و احتمالاً اخباری را برای سیاست‌گذاران بانک مرکزی اروپا که تلاش می‌کنند با تشدید سیاست‌های پولی، تورم افسارگسیخته را آرام کنند، خوشایند است. با کاهش فشارهای تورمی، بهبود زنجیره تامین و بحران انرژی احتمالاً مانع از خوش بین شدن مدیران خرید شد و شاخص تولید آتی از 48.8 به 53.8 رسید.
ویلیامسون گفت: «تعداد خوش بینان در مورد سال پیش رو نیز اکنون برای اولین بار از ماه اوت از بدبین ها فراتر رفته است که حاکی از بهبود مداوم در اعتماد تجاری است.