زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

خلاصه بازار FEB 7

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/11/18
خلاصه بازار FEB 7


شاخص دلار آمریکا توانست بر اساس رشدهای هفته گذشته رشد کند و در روز دوشنبه در بحبوحه ریسک گریزی در محدوده مثبت بسته شد . اوایل روز سه‌شنبه، دلار آمریکا نسبتاً آرام ماند در حالی که دلار استرالیا به دنبال اعلامیه‌های سیاست بانک مرکزی استرالیا (RBA) از رقبای خود بهتر عمل کرد. در غیاب داده‌های پر تاثیر، سرمایه‌گذاران به سخنرانان بانک مرکزی از جمله تیف مکلم، رئیس بانک کانادا و جروم پاول، رئیس FOMC توجه زیادی خواهند کرد.

در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه شنبه همانطور که انتظار می رفت، RBA اعلام کرد که نرخ بهره خود را با 25 واحد افزایش به 3.35 درصد رساند. در بیانیه سیاست خود، RBA اشاره کرد که هیئت مدیره انتظار افزایش بیشتر در نرخ بهره را دارد.

 AUD/USD

با تقویت لحن جنگ طلب RBA، به شدت افزایش یافت و آخرین بار با 0.7% افزایش در روز در حدود 0.6930 مشاهده شد. 

EUR/USD

 روند کاهشی خود را افزایش داد و قبل از بهبودی اندک به فاصله 1.0710 رسید. در زمان نوشتن، این جفت ارز در روز نزدیک به 1.0730 معامله می شد. داده های آلمان نشان می دهد که تولید صنعتی در ماه دسامبر 3.1 درصد به صورت ماهانه کاهش یافته است، در حالی که انتظار بازار برای کاهش 0.6 درصدی بود. ایزابل اشنابل، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا (ECB) بعداً در روز سخنرانی خواهد کرد.

GBP/USD

علیرغم تقویت گسترده دلار آمریکا، پوند/دلار آمریکا نسبتاً ساکت ماند زیرا سرفصل‌های تشویقی مرتبط با برگزیت به پوند استرلینگ کمک کرد تا جایگاه خود را حفظ کند. گاردین اواخر روز دوشنبه گزارش داد که مذاکره‌کنندگان اتحادیه اروپا و بریتانیا در مناقشه پروتکل ایرلند شمالی پیشرفت کرده‌اند. هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان (BoE) و جان کانلیف، معاون رئیس بانک مرکزی انگلستان، روز سه شنبه سخنرانی خواهند کرد.

نظرسنجی شرکت‌کنندگان در بازار BoC برای سه ماهه چهارم سال 2022 در روز دوشنبه نشان داد که میانگین پاسخ‌ها به نرخ سیاستی تا پایان سال 2023 با پیش‌بینی کاهش 50 واحدی ، 4 درصد بوده است.

 USD/CAD

 در روز دوشنبه در محدوده مثبت بسته شد، اما به نظر می رسد در تلاش است تا حرکت صعودی خود را در اوایل سه شنبه حفظ کند. در زمان انتشار، این جفت در روز با اندکی کاهش در 1.3425 معامله می شد.

 

USD/JPY

 در اوایل روز سه‌شنبه در محدوده کمی بالاتر از 132.00 معامله می شود. داده‌های ژاپن در اوایل روز نشان داد که شاخص تصادفی در دسامبر به 98.9 کاهش یافت و شاخص اقتصادی پیشرو از 97.4 در نوامبر کمی کاهش یافت و به 97.2 رسید.

XAU/USD

قیمت طلا در روز دوشنبه نتوانست حرکت قاطعی را در هر دو جهت انجام دهد قبل از اینکه اوایل روز سه شنبه شروع به افزایش کند. با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.6 درصد در محدوده بالای 1870 دلار معامله می شود.

بیت کوین روز دوشنبه برای پنجمین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد و در اوایل روز سه شنبه وارد فاز یکپارچگی نزدیک به 23000 دلار شد. اتریوم در روز دوشنبه نزدیک به 1 درصد از دست داد. در زمان انتشار، ETH/USD با 1.2 درصد افزایش در روز به 1635 دلار رسید.