زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

بازارها هفته جدید را با لحنی خوشبینانه آغاز می کنند

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1402/01/07
بازارها هفته جدید را با لحنی خوشبینانه آغاز می کنند

به دنبال اقدام پر نوسان هفته قبل، به نظر می رسد بازارهای مالی هفته جدید را با لحنی خوشبینانه آغاز کرده اند، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می شود و یورو Stoxx 50 بیش از 1 درصد افزایش یافته است. IFO داده های احساسات تجاری را برای آلمان منتشر خواهد کرد و سند اقتصادی ایالات متحده دارای شاخص تجارت تولیدی فدرال رزرو دالاس است. سخنان بانک مرکزی از نزدیک توسط سرمایه گذاران رصد خواهد شد. 

پس از جهش روز جمعه، شاخص دلار آمریکا در اوایل روز دوشنبه کمی بالای 103.00 نوسان کرد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به رشد متوسط ​​در حدود 3.4% رسید. چند تن از سیاستگذاران فدرال رزرو پیش از تعطیلات آخر هفته صحبت کردند، اما به نظر نمی رسد نظرات آنها تأثیر قابل توجهی بر انتظارات نرخ بهره داشته باشد. بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال نزدیک به 70 درصد قیمت گذاری می کنند که FOMC پس از جلسه بعدی در اوایل ماه مه، نرخ سیاست را بدون تغییر نگه دارد.


طبق گزارش رویترز، در آخر هفته، FDIC بیانیه‌ای صادر کرد و اعلام کرد که First Citizens BancShares Inc تمام وام‌ها و سپرده‌های SVB را خریداری کرده و به شرکت بیمه سپرده فدرال در ازای سهام خود به ارزش 500 میلیون دلار در ازای آن حقوق اعطا کرد. به نظر می رسد این تحول به بهبود احساس ریسک در اوایل دوشنبه کمک می کند.

 EUR/USD علیرغم اینکه در روز جمعه در محدوده منفی بسته شد، موفق شد هفته گذشته افزایشی را ثبت کند. این جفت در یک فاز تثبیت زیر 1.0800 در صبح اروپا باقی می ماند. پیش بینی می شود که شاخص ارزیابی فعلی IFO برای آلمان از 93.9 در ماه فوریه به 94.1 برسد.


GBP/USD به دنبال اصلاح عمیق روز جمعه، توانست بالای 1.2200 تثبیت شود. در زمان انتشار، این جفت در روز با اندکی افزایش در حدود 1.2250 معامله می شد. قرار است اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، در ساعت 17:00 GMT سخنرانی کند.


USD/JPY از بهبود وضعیت بازار در ابتدای هفته سود برد و به بالای 131.00 صعود کرد. در اوایل روز، داده های ژاپن نشان داد که شاخص همزمانی در ژانویه از 96.1 به 96.4 بهبود یافته و شاخص اقتصادی پیشرو از 96.5 به 96.6 افزایش یافته است.


طلا در اوایل روز جمعه 2000 دلار را آزمایش کرد اما پس از عدم تثبیت در بالای این سطح، به شدت کاهش یافت. در اوایل روز دوشنبه، XAU/USD در بحبوحه بهبود بازدهی ایالات متحده تحت فشار باقی می ماند و آخرین بار با کاهش 0.5 درصدی در روز کمی کمتر از 1970 دلار مشاهده شد.


بیت کوین در آخر هفته بدون جهت ماند، اما در نهایت به صورت هفتگی بیش از 25 درصد افزایش یافت. BTC/USD در روز دوشنبه در محدوده باریکی زیر 28000 دلار معامله می شود. اتریوم در روز یکشنبه به سمت 1800 دلار افزایش یافت اما کشش خود را از دست داد. در زمان نگارش، ETH/USD بیش از 1 درصد در روز کاهش یافت و به 1750 دلار رسید.