زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

بازار با افزایش 50 bps توسط RBNZ شگفت‌زده می‌شود و به داده‌های کلیدی ایالات متحده نگاه می‌کند

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1402/01/16
بازار با افزایش 50 bps توسط RBNZ شگفت‌زده می‌شود و به داده‌های کلیدی ایالات متحده نگاه می‌کند

به نظر می رسد دلار آمریکا در اوایل روز چهارشنبه پس از ضررهای سنگین در روز سه شنبه، تثبیت شده است. دلار نیوزلند در برابر رقبای خود به دلیل اقدام غیرمنتظره بانک مرکزی قدرت گرفت. داده های اشتغال بخش خصوصی از ایالات متحده به همراه ارقام تراز تجاری فوریه در سند اقتصادی ایالات متحده ارائه خواهد شد . ISM همچنین نظرسنجی PMI خدمات را برای ماه مارس منتشر خواهد کرد.

بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) اوایل روز اعلام کرد که نرخ رسمی نقدی (OCR) را 50 واحد پایه (bps) از 4.75 درصد به 5.25 درصد افزایش داد که انتظار بازار برای 25 واحدی افزایش بود. RBNZ در بیانیه سیاست خود خاطرنشان کرد که خطرات ناشی از فشار تورمی ناشی از سیاست مالی به سمت بالا منحرف شده است و افزود که بازار کار همچنان قوی است. در واکنش اولیه، NZD/USD به بالاترین سطح خود از اواسط فوریه در 0.6375 صعود کرد و سپس به طور متوسط ​​عقب نشینی کرد. در صبح اروپا، این جفت ارز در روز 0.6% افزایش یافت و به 0.6350 رسید.


به دنبال تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) برای ثابت نگه داشتن نرخ بهره، فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا، روز چهارشنبه توضیح داد که تصمیم برای ثابت نگه داشتن نرخ ها لزوماً به معنای پایان افزایش نرخ بهره نیست. لوور اضافه کرد که این روش معمول است که نرخ ها را چندین بار تغییر دهید، سپس مدتی صبر کنید و در صورت لزوم دوباره حرکت کنید. AUD/USD ، با این حال، تلاش کرد تا از این اظهارات جنگ طلبانه استفاده کند و آخرین بار در محدوده منفی زیر 0.6750 معامله شد.

داده‌های ناامیدکننده فرصت‌های شغلی و سفارش‌های کارخانه‌ها از ایالات متحده بر دلار آمریکا در روز سه‌شنبه تأثیر گذاشت و شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح دو ماهه اخیر یعنی 101.47 کاهش یافت و در اوایل چهارشنبه کمی بالای 101.50 ثابت ماند. پیش بینی می شود اشتغال در بخش خصوصی ایالات متحده در ماه مارس 200000 نفر افزایش یابد و انتظار می رود PMI خدمات ISM از 55.1 در فوریه به 54.5 کاهش یابد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 3.4 درصد باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر در روز معامله می شود.


EUR/USD به بالاترین سطح خود از اوایل فوریه به بالای 1.0970 رسید، اما روز چهارشنبه به منطقه 1.0950 بازگشت. داده های آلمان نشان داد که سفارشات کارخانه در ماه فوریه 4.8 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است که از انتظار بازار برای افزایش 0.3 درصدی با حاشیه فراتر رفته است.


GBP/USD برای اولین بار از ژوئن در روز سه شنبه به بالای 1.2500 صعود کرد. این جفت در اوایل صبح اروپا چند پیپ زیر آن سطح در فاز تثبیت باقی می ماند.


قیمت طلا پس از تسویه مقاومت 2000 دلاری در روز سه شنبه، شتاب صعودی داشت و رالی خود را به بالاترین سطح چند ماهه بالای 2020 دلار رساند. XAU/USD هنوز اصلاح فنی انجام نداده است، اما به نظر می رسد که بهبود اندک در بازده اوراق قرضه آمریکا در حال حاضر صعود این جفت را محدود می کند.


بیت کوین در روز سه شنبه افزایش اندکی را ثبت کرد و در اوایل چهارشنبه به روند صعودی خود ادامه داد. BTC/USD آخرین بار با افزایش بیش از 1% در روز در 28540 دلار مشاهده شد. اتریوم شتاب صعودی داشت و از محدوده معاملاتی دو هفته‌ای خود در روز سه‌شنبه خارج شد. در زمان انتشار، ETH/USD در بالاترین سطح خود از ماه آگوست با 1913 دلار معامله می‌شد و روزانه 2.2 درصد افزایش داشت.