زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

دلار آمریکا پس از بازگشت روز چهارشنبه کاهش می یابد

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1402/01/17
دلار آمریکا پس از بازگشت روز چهارشنبه کاهش می یابد

بازارها در اوایل روز پنجشنبه نسبتاً آرام است و شاخص دلار آمریکا به دنبال بازگشت روز چهارشنبه در محدوده به زیر 102.00 بالا و پایین می رود. سند اقتصادی ایالات متحده به صورت هفتگی داده های Initial Jobless Claims و Challenger Job Cuts را ارائه خواهد کرد. جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، در مورد اقتصاد و سیاست پولی سخنرانی خواهد کرد. آمار کانادا نیز گزارش مشاغل ماه مارس را منتشر خواهد کرد. بازارهای اوراق قرضه در ایالات متحده زودتر از تعطیلات عید پاک در روز جمعه بسته خواهند شد و احتمالاً معاملات در اواخر روز کاهش می یابد.

علیرغم انتشار داده‌های ناامیدکننده اقتصاد کلان از ایالات متحده، تغییر منفی در وضعیت ریسک در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد کندی رشد اقتصادی به دلار آمریکا کمک کرد تا در برابر رقبای خود انعطاف‌پذیر بماند. در اوایل جلسه اروپا در روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده متفاوت بود. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده منفی زیر 3.3 درصد باقی می ماند. 


اشتغال بخش خصوصی ایالات متحده در ماه مارس 145 هزار افزایش یافته است در حالی که انتظار می رود 200 هزار نفر باشد.

ایالات متحده: PMI خدمات ISM در مارس به 51.2 کاهش یافت در مقابل 54.5 مورد انتظار.


در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که Caixin Services PMI از 55 در فوریه به 57.8 در ماه مارس بهبود یافت و از انتظار بازار 54 پیشی گرفت.

EUR/USD با تقویت مجدد دلار در نیمه دوم روز چهارشنبه به سمت پایین چرخید و تمام افزایش هایی را که در روز سه شنبه ثبت کرد بود را پاک کرد. اوایل پنجشنبه، این جفت در کانالی باریک کمی بالای 1.0900 نوسان می کند. 

GBP/USD پس از رسیدن به مقاومت 1.2500 در روز چهارشنبه در محدوده منفی بسته شد. این جفت ارز در روز پنج شنبه به رشد کرد اما زیر 1.2500 باقی ماند. داده های بریتانیا نشان داد که قیمت خانه هالیفاکس در ماه مارس به میزان 0.8 درصد در مقایسه با انتظار سازنده برای کاهش 0.3 درصدی افزایش یافت.

پیش بینی می شود نرخ بیکاری در کانادا در ماه مارس به 5.1 درصد برسد. انتظار می رود که تغییر خالص در اشتغال به دنبال افزایش 21.8 هزار نفری فوریه به +12K برسد. پیش از این داده های کلیدی، USD/CAD کمی زیر 1.3500 ثابت نگه داشته می شود.

پیش‌نمایش مشاغل کانادا: پیش‌بینی‌های چهار بانک بزرگ، اشتغال ممکن است کمی عقب‌نشینی کند.

علیرغم عملکرد مثبت دلار، USD/JPY برای سومین روز متوالی در روز چهارشنبه با کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا تحت فشار قرار گرفت. در زمان انتشار، این جفت ارز در روز کمی زیر 131.50 ثابت بود. در اولین جلسه آسیایی روز جمعه، داده‌های شاخص اقتصادی پیشرو و شاخص تصادفی برای ماه فوریه در سند اقتصادی ژاپن ارائه می‌شود. 

قیمت طلا روز چهارشنبه کشش خود را از دست داد اما با حمایت از کاهش بازدهی، روز را تقریباً بدون تغییر بسته است. XAU/USD روز پنجشنبه در مرحله تثبیت زیر 2020 دلار باقی می ماند.

بیت کوین برای یافتن مسیر تلاش کرد و روز چهارشنبه ثابت شد. بیت کوین/دلار آمریکا در روز پنجشنبه در حدود 28000 دلار به حرکت خود ادامه می دهد. اتریوم رشد خود را افزایش داد و قبل از انجام اصلاحات فنی، به بالاترین سطح خود از ماه اوت نزدیک به 1950 دلار رسید. در زمان نوشتن، ETH/USD بیش از 1 درصد در روز کاهش یافت و به 1880 دلار رسید.