زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

S&P 500 با کاهش اپل و توجه معامله گران به سخنرانی پاول به پایان می رسد

ارسال توسط : کارشناس ایران فاکس / تاریخ : 1401/09/09
S&P 500 با کاهش اپل و توجه معامله گران به سخنرانی پاول به پایان می رسد

S&P 500 روز سه شنبه با ضرر در اپل (NASDAQ: AAPL ) و آمازون (NASDAQ: AMZN ) پیش از سخنرانی آتی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا که می تواند نکاتی در مورد میزان نرخ بهره در آینده ارائه دهد، به پایان رسید. سرمایه گذاران همچنین بر اعتراضات اخیر علیه محدودیت های کووید-19 در چین، از جمله در بزرگترین کارخانه آیفون در جهان، تمرکز کردند.

سهام اپل برای چهارمین جلسه متوالی 2.1 درصد کاهش یافت.

پاول قرار است روز چهارشنبه در یک رویداد موسسه بروکینگز در مورد چشم انداز اقتصاد ایالات متحده و بازار کار سخنرانی کند. سرمایه گذاران به دنبال سرنخ هایی در مورد اینکه چه زمانی فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره تهاجمی خود را کاهش خواهد داد، خواهند بود.

ران سابا، مدیر ارشد پورتفولیوی در Horizon Investments در شارلوت گفت: "هیچ کس حاضر نیست از فردا با سخنرانی پاول خرید کند. همه در مورد آنچه که او می خواهد بگوید عصبی هستند."

سهام آمازون، انویدیا (NASDAQ: NVDA ) و تسلا (NASDAQ: TSLA ) هر کدام بیش از 1 درصد از دست دادند.

شاخص S&P 500 برای دومین ماه متوالی خود در ماه نوامبر در حال افزایش است، در حالی که شرط بندی شده است که قرائت های اخیر تورم که نشان دهنده کاهش خفیف قیمت ها است، فدرال رزرو را به کاهش مقیاس افزایش نرخ بهره سوق می دهد. فدرال رزرو چهار افزایش متوالی 75 واحد پایه نرخ بهره را انجام داده است و انتظار می رود در دسامبر این سرعت را به 50 واحد در ثانیه کاهش دهد. یک نظرسنجی در روز سه‌شنبه نشان داد که در میان نگرانی‌های مداوم در مورد افزایش هزینه‌های زندگی، اعتماد مصرف‌کننده آمریکایی در ماه نوامبر کاهش بیشتری پیدا کرد.

موج اخیر نافرمانی مدنی در سرزمین اصلی چین در حالی رخ می دهد که تعداد موارد ابتلا به کووید به بالاترین حد روزانه رسیده است و بخش های بزرگی از چندین شهر با قرنطینه های جدید روبرو هستند و دومین اقتصاد بزرگ جهان را بیشتر تهدید می کند.

شاخص بخش انرژی S&P 500 را 1.3 درصد افزایش داد، در حالی که افزایش قیمت نفت به دلیل انتظارات کاهش کنترل های سختگیرانه کووید در چین، بعداً با نگرانی ها مبنی بر اینکه اوپک پلاس تولید خود را بدون تغییر در نشست آتی خود حفظ خواهد کرد، خنثی شد. S&P 500 امروز 0.16% کاهش یافت و در 3957.60 واحد به پایان رسید.

Nasdaq با 0.59 درصد کاهش به 10983.78 واحد رسید، در حالی که Dow Jones Industrial Average با 0.01 درصد افزایش به 33852.13 واحد رسید.
علیرغم افت S&P 500، نسبت 1.3 به یک مشکلات پیشروی بیشتر از موارد نزولی بود.
S&P 500 سه بالاترین و دو پایین‌ترین قیمت را ثبت کرد. نزدک 68 رکورد جدید و 183 کاهش جدید ثبت کرد.
سهام شرکت‌های چینی Alibaba (NYSE: BABA ) Group Holding Ltd، Pinduoduo (NASDAQ: PDD ) Inc و JD (NASDAQ: JD ).com Inc پس از گسترش کانال‌های تامین مالی سهام توسط چین برای توسعه‌دهندگان دارایی بیش از 5 درصد افزایش یافت.
سهام شرکت اینترنتی چینی Bilibili (NASDAQ: BILI ) پس از انتشار نتایج سه ماهه خوش‌بینانه 22 درصد افزایش یافت.
حجم معاملات در ایالات متحده نسبتاً کم بود و 9.6 میلیارد سهم معامله شد، در حالی که میانگین 11.2 میلیارد سهم در 20 جلسه قبل بود.