زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

با تغییر تمرکز روی داده های ایالات متحده، حال و هوای متفاوتی باقی می ماند

ارسال توسط : امیرحسین توکلی / تاریخ : 1402/02/06
با تغییر تمرکز روی داده های ایالات متحده، حال و هوای متفاوتی باقی می ماند

با توجه به تغییر تمرکز سرمایه‌گذاران به انتشار داده‌های آتی، حرکت دلار آمریکا بعد از افزایش روز سه‌شنبه در اوایل چهارشنبه دشوار شد. به رهبری نزدک فیوچرز با فناوری سنگین، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می شود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کمی بالای 3.4 درصد ثابت نگه داشته می شود. سفارشات کالاهای بادوام برای ماه مارس و موجودی کالاهای عمده فروشی، پیش از گزارش تولید ناخالص داخلی (GDP) مورد انتظار روز پنجشنبه برای سه ماهه اول، در سند اقتصادی ایالات متحده نشان داده می شود.

در روز سه‌شنبه پس از باز شدن شاخص‌های اصلی وال استریت در محدوده منفی و ادامه روند کاهشی، دلار از جو بد بازار سود برد. با انتشار گزارش‌های درآمدی خوش‌بینانه مایکروسافت و گوگل آلفابت برای سه ماهه اول پس از زنگ پایانی، سهام فناوری افزایش یافت و نزدک فیوچر آخرین بار بیش از 1 درصد در روز افزایش یافت. از سوی دیگر، شاخص‌های اصلی سهام اروپا در اوایل جلسه با کاهشی نسبتاً پایین معامله می‌شوند. در همین حال، شاخص دلار آمریکا پس از افزایش 0.5 درصدی در روز سه شنبه، شروع به کاهش 101.50 کرد. 


در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده در سه ماهه اول از 7.8 درصد به 7 درصد کاهش یافته است. میانگین CPI کاهش یافته بانک مرکزی استرالیا (RBA) در همان دوره از 6.9% به 6.6% کاهش یافت که بسیار کمتر از پیش بینی بازار 7.2% بود. به نظر می‌رسد که داده‌های تورمی ضعیف‌تر از حد انتظار بر دلار استرالیا تأثیر می‌گذارد و AUD/USD آخرین بار در پایین‌ترین سطح خود در پنج هفته اخیر نزدیک به 0.6600 معامله شد.

EUR/USD روز سه شنبه به سمت جنوب چرخید و تمام سودهای روز دوشنبه را پاک کرد تا به زیر 1.1000 بسته شود. این جفت کشش خود را در اوایل چهارشنبه به دست آورد و در اوایل چهارشنبه به بالای 1.1000 بازگشت. شاخص اعتماد مصرف کننده Gfk برای آلمان از 29.3- در آوریل به -25.7 در ماه می بهبود یافت و به یورو کمک کرد جای پای خود را پیدا کند.

GBP/USD به شدت کاهش یافت اما توانست در روز سه شنبه بالای 1.2400 باقی بماند. این جفت ارز از کاهش مجدد دلار سود می برد و در صبح روز چهارشنبه اروپا به سمت 1.2450 صعود می کند.

با وجود بازگشت قاطع دلار در روز سه شنبه، قیمت طلا با حمایت از بازدهی در ایالات متحده افزایش یافت. XAU/USD در روز چهارشنبه نسبتاً آرام می ماند و در فاصله نزدیک 2000 دلار معامله می شود.

USD/JPY در روز سه شنبه به زیر 134.00 رسید زیرا ین ژاپن تقاضا را به عنوان پناهگاهی امن یافت. این جفت باخت های اخیر خود را تثبیت کرده و در اوایل روز چهارشنبه بالای 133.50 نگه داشته است.

بیت کوین شتاب بازیابی را افزایش داد و در روز سه شنبه نزدیک به 3 درصد رشد کرد. بیت کوین/دلار آمریکا به 28500 دلار در اواسط هفته ادامه می دهد. اتریوم در روز سه‌شنبه زیان‌های کوچکی را به ثبت رساند و در روز چهارشنبه در محدوده محدود زیر 1900 دلار به نوسان ادامه می‌دهد.