زمانی به ارزش 100 دلار را برای یک تصمیم 1 دلاری هدر ندهید

استرالیا به افزایش غیرمنتظره RBA می پردازد و به داده های تورم اتحادیه اروپا نگاه می کند

ارسال توسط : امیرحسین توکلی / تاریخ : 1402/02/12
استرالیا به افزایش غیرمنتظره RBA می پردازد و به داده های تورم اتحادیه اروپا نگاه می کند


با واکنش بازارها به تصمیم غیرمنتظره بانک مرکزی استرالیا (RBA) مبنی بر افزایش 25 واحد پایه (bps) به 3.85 درصد پس از آن که در آوریل آن را بدون تغییر باقی گذاشت، دلار استرالیا در برابر رقبای خود تقویت شد. در همین حال، شاخص دلار آمریکا رشد روز دوشنبه را تثبیت کرد. گزارش تورم آوریل از منطقه یورو توسط فعالان بازار قبل از داده های JOLTS Job Openings and Factory Orders از ایالات متحده در جلسه آمریکا به دقت مشاهده خواهد شد.

در بیانیه سیاست خود، RBA اشاره کرد که هیئت مدیره انتظار دارد که ممکن است به تشدید بیشتر سیاست پولی نیاز باشد. RBA در بیانیه سیاست خود توضیح داد: «سخت‌تر شدن بیشتر به چگونگی تحول اقتصاد و تورم بستگی دارد. با تقویت غافلگیری هاوکیش، AUD/USD بیش از 1% در روز افزایش یافت و بالای 0.6700 معامله شد.


پیش‌بینی می‌شود شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) و HICP اصلی در منطقه یورو در ماه آوریل به ترتیب در 6.9% و 5.7% بدون تغییر باقی بماند. پس از کاهش روز دوشنبه، یورو/دلار آمریکا با افزایش اندک نزدیک به 1.1000 در صبح اروپا رسیده است. نظرسنجی وام بانکی بانک مرکزی اروپا (ECB) نیز توسط فعالان بازار مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا تأثیر بحران بانکی بر شرایط مالی در منطقه یورو را مشاهده کند.

GBP/USD روز دوشنبه 70 پیپ از دست داد و تمام سودهای ثبت شده در روز جمعه را پاک کرد. این جفت در اوایل روز سه شنبه در حدود 1.2500 نسبتاً آرام ماند.

بار دیگر، قیمت طلا نتوانست بالای 2000 دلار بماند و روز دوشنبه تحت فشار افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در محدوده منفی بسته شد. اوایل روز سه‌شنبه، بازدهی معیار 10 ساله ایالات متحده بالای 3.5 درصد ثابت است و به XAU/USD اجازه نمی‌دهد کشش پیدا کند. این جفت آخرین بار در روز کمی بالاتر از 1980 دلار معامله شد.

پس از رالی چشمگیر دو روزه، USD/JPY بالاتر رفت و به قوی‌ترین سطح خود از اوایل ماه مارس به بالای 137.70 رسید. این جفت در اوایل روز سه‌شنبه به رشد متوسط ​​روزانه خود می‌رسد و به راحتی بالای 137.50 باقی می‌ماند.

بیت کوین در روز دوشنبه 4 درصد سقوط کرد و آخرین بار در حال آزمایش 28000 دلار بود. اتریوم 2 درصد از دست داد و در فاصله 1800 دلاری وارد بازار شد و در اوایل روز سه شنبه به 1850 دلار رسید.